poniedziałek, 31 marca 2014

Magiczny Ojców.

       Wreszcie przyszła wiosna. Tak nieśmiało się zbliżała, ale nareszcie jest. A ostatni weekend emanował nią wprost dookoła, nachalnie zachęcając do korzystania z jej uroków. Niestety w sobotę trzeba było się skupić nad sprawami dotyczącymi uczelni, ale za to niedziela (zupełnie jak to w pewnej piosence- ale za to niedziela, niedziela będzie dla nas ;p) była dla nas. A dzięki zamianie czasu- zyskaliśmy więcej słonecznych godzin. I to był kolejny powód, żeby nie siedzieć w domu, tylko założyć trampki, spakować plecak, zabrać bluzę i z osobą towarzyszącą ruszyć przed siebie. A w naszym przypadku przed siebie znajdowało się w Ojcowie. ;)      Wcześniej w Ojcowie byłam raz- w środku lata i to na rowerze, więc można powiedzieć, że odkrywałam go na nowo. I chyba zachwycił mnie jeszcze bardziej niż za pierwszym razem. Głównie dlatego, że po kilku szarych miesiącach w Krakowie, błękit nieba nad Ojcowem (a to przecież w sumie całkiem niedaleko jest) i przejrzystość powietrza niemalże powaliły mnie na kolana. Zresztą, na wielu zdjęciach widać jak mocno słońce świeciło i jak niesamowite wrażenie robiło. Za kilka tygodni pewnie będzie jeszcze piękniej, jak już wszystko się zazieleni, ale już teraz bardzo mi się podobało. Zresztą, niewiele jest miejsc, gdzie mi się nie podoba. ;)

 
      
       
       Ojców jest fragmentem Jury Krakowsko-Częstochowskiej, więc jako rodowita Częstochowianka, czułam się prawie jak w domu. ;) Zwłaszcza że do wapiennych skałek od dzieciństwa mnie ciągnie, więc łażenie po nich to czysta przyjemność. Chociaż trzeba przyznać, że te tutaj niezbyt zachęcają do wspinania się po nich. Ale niektóre wyglądają bardzo dostojnie- to trzeba im przyznać.;p

 

       Ale Ojców to nie tylko skałki, to także malownicze doliny i dolinki poprzecinane potokami, otoczone lasami. Naprawdę można tam odetchnąć i odpocząć. I mimo tak pięknej pogody i ogromnej ilości samochodów, które parkowały gdzie chciały, to praktycznie mało ludzi można było spotkać po drodze. Najwięcej oczywiście skupiło się w knajpach tuż przy parkingach, żeby zbyt daleko nie łazić i przypadkiem się nie zmęczyć. Ale dzięki temu ten niedzielny spacer należał do bardzo przyjemnych, a Ojców będzie się dalej bardzo miło kojarzyć. I na koniec kilka spacerowych zdjęć. ;)


~~ Madusia.

11 komentarzy:

 1. Ładne Masz zdjęcia, i zapraszam do mnie :D
  crazzylifebyme.blogspot.co.uk

  OdpowiedzUsuń
 2. śliczne zdjęcia ♥
  mam nadzieję, ze do mnie zajrzysz :)
  http://flemour.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 3. ale tam pięknie :D

  http://joanne-bloog.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 4. no to świetnie~! u mnie też wyjazd się szykuje, zakupowy szał to jest to:)

  OdpowiedzUsuń
 5. Ale piękne miejsce :D Śliczne zdjęcia :)
  zozolekzozolek12.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 6. śliczne widoki :3
  zapraszam na nowy post i zachęcam do obserwacji :3
  będe bardzo wdzięczna i napewno się odwdzięcze
  http://kwiatowy-urok.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 7. Nigdy tam niestety nie byłam, bo mam trochę za daleko. Tym bardziej dziękuję za ten wpis i że chociaż na zdjęciach mogę popodziwiać 'ojcowskie' krajobrazy :)
  Pozdrawiam :)
  www.patrycjaguzek.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 8. śliczne miejsce, nigdy tam nie byłam, ale chciałabym zwiedzić ;)

  endrie-blog.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 9. Ładne zdjęcia :)
  3maj się cieplutko ^^

  Jeżeli ci się spodoba zaobserwuj.
  http://moda-ma-zasady.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 10. A ja zapraszam Cię do Ojcowa jesienią - na mój post pt. "Ojcowska Złota Jesień". Myślę, że nabierzesz ochoty na odwiedzenie tego miejsca właśnie jesienią, które o tej porze roku jest bajkowe. Pozdrawiam:)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za każdy komentarz. :)
Jeśli możesz, zostaw adres, będzie łatwiej mi się odwdzięczyć. :)
I nie pisz obs za obs, jeśli chcesz- zaobserwuj. :)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...